Strona główna Bez kategorii Depilacja laserowa – obalamy najpopularniejsze mity

Depilacja laserowa – obalamy najpopularniejsze mity

0

Depilacja laserowa to zabieg, który skradł serca polskich kobiet. Spektakularne i przede wszystkim trwałe efekty, jakie można dzięki niemu uzyskać spełniają oczekiwania pań, które chcą cieszyć się gładką skórą bez względu na porę roku. Koniec z podrażnieniami, wrastającymi włoskami i szorstką w dotyku skórą. Dzięki depilacji laserowej wszystkie problemy, które towarzyszyły Ci po depilacji domowymi sposobami miną jak ręką odjął. 

Gwarancja całkowitego bezpieczeństwa działa na klientów salonów piękności jak magnes. Ale czy na pewno depilacja laserem jest zabiegiem bezpiecznym? Na przestrzeni ostatnich lat powstały w tym zakresie różne mity. Sprawdź, które z nich są prawdziwe, a w które nie warto wierzyć.

„Wystarczy jeden zabieg, by nogi były idealnie gładkie”
Niestety nie ma co liczyć, że po jednym zabiegu wszystkie włoski znikną. Dlaczego? Włoski nie rosną równocześnie, a światło lasera niszczy tylko te, które są w aktywnej fazie wzrostu. Mówiąc prościej, są to te włoski, które widzimy tzw. gołym okiem na powierzchni skóry. Aby w widoczny sposób zmniejszyć ich liczbę trzeba wykonać około 4 naświetleń, powtarzanych z kilkutygodniowymi przerwami. By raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać od 4 do 9 zabiegów. Jest to kwestia bardzo indywidualna i wiele zależy choćby od koloru włosów czy karnacji.

„Depilacja laserem nie boli”
Odczuwanie działania lasera na skórze w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań. Tak czy inaczej, depilacja laserem nie jest zabiegiem bezbolesnym. Pacjent podczas naświetlania może odczuwać swego rodzaju dyskomfort przyrównywany do szczypania czy pieczenia. Stopień odczuwania tych dolegliwości zależy od odporności na ból.

„Nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu” 
Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej niesie za sobą pewne przeciwwskazania, depilacja laserem również. W tym przypadku do najczęstszych należy: ciąża, okres karmienia piersią, świeża opalenizna czy zażywanie leków, jak i przyjmowanie ziół światłouczulających. Na drodze do gładkiej skóry stanąć może także choroba nowotworowa, opryszczka, bielactwo, łuszczyca oraz rybia łuska.

„Kolor włosów nie ma znaczenia” 
Wbrew pozorom ma. Od koloru i kondycji włosa uzależnione są przygotowania do zabiegu. Ma on również niebagatelny wpływ na skuteczność depilacji, podobnie zresztą jak karnacja. Z oczywistych przyczyn najłatwiej jest usunąć włosy grube i ciemne.

Najprawdopodobniej u osoby o bardzo ciemnej karnacji zabieg nie zostanie wykonany  ze względu na wysokie stężenie melaniny w skórze właściwej i naskórku. Z tego samego powodu zabieg będzie musiał zostać przesunięty w czasie u osoby, która opalała się tuż przed zabiegiem.

Masz włosy koloru blond i chcesz wykonać zabieg depilacji? Przyjdź na bezpłatną konsultację ze specjalistą, który oceni Twoje włosy oraz skuteczność działania lasera. Podczas wizyty zostanie też omówiony przebieg zabiegu depilacji laserowej i możliwe przeciwwskazania.

„Do zabiegu depilacji laserem nie trzeba się przygotowywać”
Kolejne błędne przekonanie, jakie istnieje w społeczeństwie, które nawet nie wiadomo skąd się wzięło. Do zabiegu depilacji laserowej powinno się, a nawet trzeba odpowiednio się przygotować. Specjalnych reguł czasem trzeba przestrzegać już na miesiąc przed zabiegiem albo i wcześniej, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły z nim związane.

Każdy kto planuje zabieg depilacji laserowej powinien:

  •  co najmniej pół roku przed zabiegiem zrezygnować z kuracji retinoidami,
  • miesiąc przed zabiegiem zaprzestać depilacji,
  • 3 tygodnie przed zabiegiem odstawić maści z retinoidami,
  • 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić leki światło uwrażliwiające,
  • kilka tygodni przez zabiegiem zrezygnować z opalania.

„Po zabiegu trzeba przestrzegać długiej listy zaleceń”
Może niekoniecznie długiej, ale o kilku ważnych kwestiach nie wolno zapominać. Po pierwsze, należy unikać opalania. Obowiązuje też całkowity zakaz stosowania opalaczy. Po zabiegu depilacji laserem nie wolno brać gorących kąpieli i korzystać z sauny ani basenu. Nie powinno się również podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu czy spirytusu, jak i stosować peelingów i preparatów złuszczających naskórek.

Zasadniczo oprócz wyżej wymienionych nie istnieją żadne dodatkowe zalecenia, których należy przestrzegać. Może się jednak zdarzyć, że osoba przeprowadzająca zabieg udzieli kilku dodatkowych rad i wskazówek dotyczących postępowania po jego wykonaniu.

Chcesz wykonać zabieg depilacji laserowej i pozbyć się owłosienia z nóg, pach i okolic bikini? Sprawdź ofertę gabinetu Laser Beauty w Opolu na stronie laser-opole.pl i zyskaj gładką skórę na długi czas!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRowerami wyruszą w poszukiwaniu historii Pełcznicy
Następny artykułŚwidnica chce nawiązać współpracę z miasteczkami w Gruzji i Francji