Strona główna 0_Slider Artur Andrus zawita do Świdnicy. Środki z biletów wspomogą budowę hospicjum

Artur Andrus zawita do Świdnicy. Środki z biletów wspomogą budowę hospicjum

0

Będzie wesoło, uroczyście i muzycznie. Będą przeboje kabaretowe i anegdoty. Utwory znane i całkiem nowe. Hospicjum w Świdnicy zaprasza wszystkich na niezwykły koncert, a także do świętowania wyjątkowego jubileuszu. Przy okazji można też pomóc.

Koncert to podziękowanie dla darczyńców i przyjaciół działającego już 25 lat Hospicjum w Świdnicy, które pomaga chorym na choroby nowotworowe i robi to bezpłatnie dzięki wsparciu mieszkańców. – Chcemy się spotkać na tym koncercie, aby podziękować za okazane serce i poznać naszych przyjaciół. Koncert będzie wyjątkowy również dlatego, że dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na budowę hospicjum stacjonarnego w Świdnicy – mówi prezes Hospicjum, Joanna Gadzińska. – Chcemy stworzyć miejsce, w którym zapewnimy potrzebującym mieszkańcom całodobową opiekę w chorobie i w którym każdy będzie się czuł jak w domu, wśród bliskich.

Gwiazdą koncertu będzie Artur Andrus, dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”. Aktualnie współpracuje z radiem RMF Classic. Jednym słowem artysta wszechstronny, który wystąpi z recitalem kabaretowym „Sokratesa 18”.

Usłyszymy znane, lubiane, wciąż oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także nowe, pochodzące z premierowego Albumu pt. „Sokratesa 18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym Artystą, nie trzeba przekonywać.

Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy: Wojciech Stec – fortepian, gitara, Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon, Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet, Paweł Żejmo – perkusja.

Koncert odbędzie się 14 września 2019 roku o godzinie 18.00 sali teatralnej ŚOK (Rynek 43). Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na budowę stacjonarnego hospicjum w Świdnicy. Cena wejściówek w przedsprzedaży: norm. 90 zł, seniorzy 70 zł; od września: norm. 100 zł, seniorzy 85 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galerii Fotografii – Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz online.

/ŚOK, opr. mn/