Strona główna Temat dnia Zarząd Polskiej Ceramiki Ogniotrwałej „Żarów” zabiera głos po wypadku na terenie zakładu

Zarząd Polskiej Ceramiki Ogniotrwałej „Żarów” zabiera głos po wypadku na terenie zakładu

1

Nie było zagrożenia katastrofą budowlaną, nie wystąpiło zagrożenie wybuchu instalacji gazowej, a zakład kontynuuje produkcję bez zakłóceń – zapewnia zarząd spółki Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów”. W środę na terenie PCO doszło do wypadku, w wyniku którego ranni zostali dwaj pracownicy firmy.

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych doszło do awarii urządzenia technologicznego — stacjonarnego mini pieca do wypalania wyrobów w Polskiej Ceramice Ogniotrwałej „Żarów” Sp. z o.o.  W wyniku awarii urządzenia urazu doznało dwóch Pracowników znajdujących się w strefie urządzenia – potwierdza Rafał Jaciubek, członek zarządu PCO.

Poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy, służby ratownictwa medycznego odwiozły poszkodowanych do jednostek medycznych. Awaria urządzenia nie stworzyła sytuacji zagrażającej zdrowiu czy życiu pozostałej Załogi, nie ma zniszczeń obiektów ani zagrożenia katastrofą budowlaną, nie wystąpiło zagrożenie wybuchu instalacji gazowej. Zakład kontynuuje produkcję bez zakłóceń – zapewnia Jaciubek.

Przypomnijmy, do zdarzenia na terenie zakładu przy ulicy Hutniczej w Żarowie doszło o godzinie 8.53. Jak wyjaśnia policja, do wypadku doszło podczas prac konserwacyjnych prowadzonych przy jednym z pieców – pod wpływem nagromadzonego ciśnienia doszło do wybuchu drzwi, które uderzyły w dwóch pracowników zakładu w wieku 59 i 31 lat. – Jedna osoba ma obrażenia ciężkie i została przetransportowana helikopterem do szpitala w Legnicy. Drugiego poszkodowanego pracownika, który uskarżał się na bóle w okolicach miednicy przewieziono do szpitala Latawiec w Świdnicy – mówi Katarzyna Wilk, komendant komisariatu policji w Żarowie.

/mn/

Poprzedni artykułRuszyła budowa świetlic w gminie Marcinowice
Następny artykułHistoria na wyciągnięcie ręki. Wycieczki śladami świdnickiej twierdzy co sobotę