Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Za nami Święto Lipy w Grodziszczu

Za nami Święto Lipy w Grodziszczu [FOTO]

0

6 lipca na terenie stadionu w Grodziszczu  zainaugurowano start cyklicznej imprezy pod nazwą Święto Lipy.

Na terenie festynu stanęły zamki dla najmłodszych, pojawili się animatorzy, odbyły się konkursy i zabawy, zaś dla dzieci przygotowano dziesiątki atrakcji. Nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych. Pojawiły się motocykle, których kawalkada składająca się z ponad 50 maszyn przyjechała z Dzierżoniowa oraz Niemczy. Nie zabrakło również prawdziwych koni i atrakcyjnych przejażdżek dla dzieci i dorosłych. Chętni mogli zmierzyć się w rozgrywkach i turniejach piłki plażowej.

Podczas sobotniego święta nie zabrakło też lokalnych przysmaków – miodu, naturalnej herbaty z lipy, ciast i niezliczonych smakołyków. Wszystkim gościom czas umiała muzyka i tańce.

Inicjatorami i twórcami Święta Lipy w Grodziszczu były Rada Solecka, Starszaki, Rada Parafialna i Rada Rodziców z lokalnej szkoły. Wydarzenie odbyło się dzięki pracy Prywatnego Pogotowia Ratunkowego “Na Sygnale”, Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodziszcza, a także pomocy sponsorów: Leroy Merlin ze Świdnicy, firmy transportowej Trend z Grodziszcza i piekarni Grodziszcze. Dochód z imprezy posłuży na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców wsi poprzez zakup monitoringu.

/mn/

fot. Prywatne Pogotowie Ratunkowe “NA SYGNALE”