Strona główna 0_Slider Trwa Moto Piknik dla Damiana. Dołącz!

Trwa Moto Piknik dla Damiana. Dołącz! [FOTO]

0

Już po raz trzeci w podświdnickim Jagodniku rodzina i lokalna społeczność organizują piknik na rzecz ciężko chorego Damiana.Zabawa, połączona ze zbiórką datków, potrwa do 20.00.

13-latek od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec cierpi także na padaczkę lekooporną i arytmię serca. To oznacza konieczność systematycznego i kosztownego leczenia. Podczas ubiegłorocznego pikniku, starania rodziny, wolontariuszy i firm dały znakomity efekt. Wówczas udało się uzbierać ponad 12 tys. złotych na leczenie Damiana.

W programie dzisiejszego pikniku znalazły się pokazy samochodów off-road, wystawa rajdówek, pokaz motocykli, loteria fantowa, pokazy sztuk walki, licytacje i zabawy dla najmłodszych.

Pieniądze zebrane na pikniku zostaną przekazane na konto Damiana w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.

Damian i przyjaciele czekają na boisku w Jagodniku!

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułSukcesy na Mistrzostwach Świata w Australii
Następny artykułKapryśna pogoda im nie przeszkodziła. Festiwal Baniek Mydlanych nad zalewem [FOTO/VIDEO]