Strona główna 0_Slider Świdniczanie lepsi od Brazylijczyków

Świdniczanie lepsi od Brazylijczyków [FOTO]

0

Po drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym sięgnęli piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Po wygranej 4:1 z Pogonią Pieszyce, tym razem podopieczni Rafała Markowskiego ograli 3:2 drużynę ze Słubic złożoną z brazylijskich zawodników.

To był zupełnie inny mecz niż ostatni sparing z Pogonią, gdzie gra toczyła się głównie na połowie gości. Brazylijczycy stawili w środę na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji większy opór, ale po biało-zielonych widać też było trudy ostatnich treningów. To zrozumiałe, do rozpoczęcia sezonu jeszcze 4 tygodnie, a optymalna dyspozycja ma przyjść na czas rywalizacji o ligowe punkty.

Podobnie jak miało to miejsce ostatnio, szkoleniowcy obu drużyn zadecydowali o rozegraniu trzech tercji. Lepiej w spotkanie weszli goście dowodzeni przez Roberto Szymańskiego, brazylijskiego trenera polskiego pochodzenia. Wykorzystując błąd naszej formacji obronnej, napastnik przyjezdnych znalazł się oko w oko z testowanym w świdnickiej ekipie bramkarzem i trafił na 1:0. Odpowiedź biało-zielonych była szybka. Z rzutu karnego dobrze przymierzył Robert Myrta, a następnie golkipera Brazylijczyków pokonał Wojciech Szuba po dobrym dograniu od Alefe Limy Santosa. W drugiej tercji przeciwnicy skutecznym strzałem z dystansu doprowadzili do remisu i o wygranej miała zadecydować trzecia część spotkania.

W ostatniej tercji trener Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica dał szansę gry licznej grupie młodych zawodników. Rafał Markowski desygnował do gry m.in. ogranych już mocno na czwartoligowych boiskach Piotra Floriana (2000) i Jakuba Filipczaka (2001), jak również Damiana Kucharskiego (2000), Jakuba Sikorę (2001), Macieja Makówkę (2002), Kacpra Stachurskiego (2003) i Ksawerego Istelskiego (2003). Młodych zawodników w bramce wspomógł Bartłomiej Kot, a także Łukasz Kot, Andrii Kozachenko i Alefe Lima Santos. Biało-zieloni dołożyli zwycięskie trafienie. Skutecznie jedenastkę na gola zamienił Andrii Kozachenko. Swoją szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Santos. Brazylijski napastnik efektownie minął dwójkę defensorów, ale zmierzającą do sieci futbolówkę w ostatniej chwili zdołał wybić jeden z wracających obrońców gości.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Brazylia 3:2

Skład: B. Kot, Koziarz, Kozachenko, Sowa, Salamon, Ł. Kot, Florian, Makówka, Białasik, Szuba, Filipczak, Stachurski, Kucharski, Szczygieł, Sikora, Orzechowski, Istelski, Baumgarten, Myrta, Lima Santos oraz 4 zawodników testowanych.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/