Strona główna 0_Slider Świdnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wystartowała

Świdnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wystartowała [FOTO/VIDEO]

0

Wysokie temperatury i burzowe prognozy nie zraziły pielgrzymów, którzy przed południem wyruszyli z pod świdnickiej katedry na trasę XVI Pielgrzymki na Jasną Górę. Piechurzy do Częstochowy idą grupami, które jutro połączą się w jeden zwarty szyk, a zwieńczeniem ich drogi będzie wspólne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. 

Na pielgrzymkę diecezjan zaprosił sam biskup Ignacy Dec – Piesza Pielgrzymka to czas przeżycia osobistej formacji duchowej. Jest też niewątpliwie okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i z ludźmi, a przede wszystkim okazją do modlitwy i składania ofiary z trudu pielgrzymowania. W tym roku hasło pielgrzymki brzmi: W mocy Ducha Świętego. Rozważając dary Ducha Świętego pozwólmy się poprowadzić Bożemu Duchowi tak, aby wola Boża wypełniła się w naszym życiu.

Główny nurt XVI Pieszej Pielgrzymki wyruszył z pod Katedry chwilę po uroczystej mszy. Świdnickiej grupie wiernych w drodze na Jasną Górę towarzyszyć będą parafianie z Wałbrzycha, Kłodzka, a także z Ząbkowic Śląskich.

Pielgrzymi przejdą około 200 kilometrów, każdego dnia pokonując od kilkunastu do blisko 30 km.Uroczyste zakończenie zaplanowano na 9 sierpnia.

Tekst i foto: Artur Ciachowski