Strona główna Kultura (S)twórcze ręce na placu Pokoju. Warsztaty 12 lipca

(S)twórcze ręce na placu Pokoju. Warsztaty 12 lipca

0

Parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „(S)twórcze ręce na Placu Pokoju”, ‪w piątek po południu,‬ 12 lipca o godz.17.00. Uczestnicy obejrzą malowidła Kościoła Pokoju  i sami będą mogli spróbować sił w tworzeniu akwareli.

Najpierw pooglądamy pracę dwóch Krzysztofów – Kolickiego i Suessenbacha, artystów, którzy ponad trzysta lat temu wymalowali niemal calusieński Kościół Pokoju. Obejrzymy dokładnie malowidła na stropie, ale też przyjrzymy się uważnie przedstawieniom na emporach i epitafiach – zapowiadają organizatorzy. – A potem wszyscy staniemy się artystami. Na warsztatach artystycznych poznamy technikę malowania akwarelami na papierze wodnym. Powstaną prawdziwe cuda, obiecujemy! Będziemy nawet mieli swoją wystawę i wernisaż.
Warsztaty są bezpłatne, dla osób w każdym wieku, zapraszamy młodzież i dorosłych, decyduje kolejność zgłoszeń (mamy tylko 20 miejsc). Prosimy zgłaszać się mailowo: ‪[email protected]

Projekt „(S)twórcze ręce” organizuje parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy, a współfinansuje MKiDN w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Edukacja kulturalna.

Poprzedni artykułKlaunada zakończyła XXII Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułPięciolatek po upadku z czwartego piętra miał ogromne szczęście. Prokuratura wszczyna postępowanie