Strona główna 0_Slider Rycerze zawitali do Wierzbnej

Rycerze zawitali do Wierzbnej [FOTO]

0

Mimo kapryśnej pogody nie został odwołany turniej rycerski w Wierzbnej. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz OGAR crafts i przyjaciele zapraszają do podróży w czasie o ponad tysiąc lat do czasów naszych słowiańskich przodków i szlachetnych rycerzy. Na terenie kompleksu pocysterskiego do godziny 20.00 czeka moc atrakcji.

W programie III Jarmarku Średniowiecznego:

TAŃCE DWORSKIE

Piękne niewiasty zaprezentują swój wdzięk w tańcu, a chętnych pląsać nauczą.

POKAZ MODY ŚREDNIOWIECZNEJ

Opowieść o strojach z czasów dawnych na pokazie średniowiecznej mody.

WALKI WOJÓW I RYCERZY

Dzielni Słowianie, bezlitośni wikingowie i szlachetni rycerze ku Waszej uciesze, walczyć będą na ubitej ziemi pokazując, który z nich czempionem z Wierzbnej zostanie i pierścień biskupi w nagrodę otrzyma!

GRY I ZABAWY

Rzut oszczepem, ścinanie głów, przeciąganie liny, kręcioł, polowanie na dziką świnię – tak się kiedyś ludzie bawili! Śmiałkowie wykażą się siłą, sprytem i zręcznością, a zwycięzcy zazdrość wzbudzać będą pośród tłumów!

WALKA Z WOJEM

Jeżeli czujesz, że męstwa ci nie brakuje, to spróbować możesz sił swoich w walce z naszymi najlepszymi wojownikami!

JAK TO DAWNIEJ BYWAŁO…

Biskupi pałac posępne historie skrywa… Opowieść o Henryku z Wierzbnej, stosach i inkwizytorach.

SŁOWIAŃSKA KUCHNIA

Kucharka upichci podpłomyki – danie przez wszystkich Słowian znane i uwielbiane, opowie o kiszonych warzywach z terenów Słowiańszczyzny, a zupa żołądki napełni i ciała pokrzepi.

RZEMIEŚLNICY

Rzemieślnicy, w swych sztukach biegli i szkoleni, opowiedzą o swoim fachu, narzędziach i materiałach. Nabyć też będzie można wytwory ich rąk. Zielarka o przeznaczeniu ziół mówić będzie, kaletnik pokaże, co jego zdolne ręce potrafią, a kupiec zaprezentuje miary, wagi, monety i luksusowe towary.

OPOWIEŚĆ O HENRYKU Z WIERZBNEJ

Siedemset lat temu na łożu śmierci znalazł się biskup wrocławski, Henryk z Wierzbnej – człek, który ogień stosów rozniecił na Śląsku. Czy historia się powtórzy? Czy żar wiary znów obejmie dusze i ciała heretyków?

inf. organizatora/Zdjęcia Artur Ciachowski