Strona główna Wydarzenia Świdnica Półkolonie w MDK pełne warsztatów, zabaw i wycieczek

Półkolonie w MDK pełne warsztatów, zabaw i wycieczek

0

24 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy rozpoczął się I turnus półkolonii. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, a także konkurencjach rekreacyjnych i sportowych.

W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, ceramicznych i zajęć z robotyki. Doskonalili swoje zdolności przy tym dobrze się bawiąc pod czujnym okiem Wandy Szwegler, Elżbiety Tarnowskiej i Zbigniewa Brożbara. – We wtorek nasi podopieczni pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie aquaparku, gdzie uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział – opowiada Adam Brożbar z MDK Świdnica.

W środę odbyło się spotkanie edukacyjne zorganizowane przez Straż Miejską w Świdnicy na temat „Bezpieczeństwa na wakacjach” oraz odbyła się prelekcja w Jaskini Nietoperzy na temat „Dlaczego nie należy bać się nietoperzy?” zorganizowana przez Nadleśnictwo Świdnica. Uczestnicy półkolonii uczestniczyli na terenie MDK w „Zabawie z robotami” zorganizowaną przez Zbigniewa Brożbara, a na świdnickim Rynku wzięli udział w grze miejskiej.

W czwartek uczestnicy letnich ferii zdobyli szczyt Wielkiej Sowy. – Była to wyczerpująca podróż, jednak daliśmy radę. Natomiast w piątek został przeprowadzony na OSiR-ze olimpiada sportowa dla naszych uczestników. Na sam koniec uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa w półkolonii oraz upominki od nas. Było niezmiernie miło was gościć lecz nie możemy już się doczekać następnego turnusu – podkreśla Brożbar. Ten rozpoczął się w poniedziałek, 1 lipca.

/MDK Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZwłoki mężczyzny na terenie dawnego szpitala
Następny artykułPędził 105 km/h