Strona główna 0_Slider Policjanci przechwycili ponad 4000 porcji amfetaminy

Policjanci przechwycili ponad 4000 porcji amfetaminy [FOTO]

0

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-latka podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. W mieszkaniu mężczyzny odnaleziono amfetaminę, z której – według policyjnych szacunków – można by uzyskać ponad 4000 porcji handlowych narkotyku.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, w sypiali za łóżkiem i komodą ujawnili dwie plastikowe reklamówki w środku których znajdowały się plastikowe woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast jego właściciel do policyjnego aresztu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie 4070 porcji handlowych amfetaminy. Ponadto policjanci w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli również m.in. 2 wagi elektroniczne oraz 4 telefony komórkowe – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe wozy nie tylko dla policji
Następny artykułPożar mieszkania na Zarzeczu