Strona główna 112 Podpalenie traw przy krajowej „piątce”? Służby apelują do kierowców z wideorejestratorami

Podpalenie traw przy krajowej „piątce”? Służby apelują do kierowców z wideorejestratorami

0

Sześć jednostek straży pożarnej walczyło w poniedziałek z pożarem suchej trawy przy drodze krajowej nr 5, między Strzegomiem a Dobromierzem. Służby podejrzewają, że ogień został podłożony umyślne, dlatego ze specjalnym apelem zwrócono się do zmotoryzowanych, którzy rano przejeżdżali krajową „piątką”.

zdjęcie ilustracyjne

1 lipca 2019 roku, około godziny 8.10 otrzymaliśmy zgłoszenie o palącej się suchej trawie, która zagrażała pobliskiemu zbożu na pniu. W akcje zostało zadysponowane około 6 jednostek OSP. Miedzy miejscowościami Strzegom i Dobromierz prawdopodobnie doszło do podpaleń – relacjonują strażacy z OSP Granica. Ogień miał został podłożony w 5 lub 6 miejscach, a pożar mógł spowodować duże straty materialne.

Przekazali przy tym prośbę do kierowców przejeżdżających między godziną 7.45 a 8.10 odcinkiem Strzegom-Dobromierz i posiadających zamontowane w swoich autach wideorejestratory, a także do osób, które były świadkiem podejrzanych działań. Wszyscy dysponujący wiedzą w tej sprawie lub posiadający nagranie ewentualnego sprawcy proszeni są o kontakt z komisariatem policji w Strzegomiu: tel. 74 855 19 91 lub 997.

/mn/

Poprzedni artykułPrzetarg na dostawę elektrycznych autobusów od nowa
Następny artykułCzołowe zderzenie na skrzyżowaniu Zamenhofa i Sikorskiego [FOTO]