Strona główna Wydarzenia Świdnica Podopieczni PSONI jadą nad morze

Podopieczni PSONI jadą nad morze

0

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy wyjeżdżają w dniach 27.08-03.09.2019r. na obóz turystyczno-krajoznawczy do Darłówka Wschodniego.

Dzięki dofinansowaniu z projektu pn. „Morze nasze morze – rehabilitacja społeczna na Pomorzu” przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, 70 osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi wraz z opiekunami zwiększy swoją aktywność społeczną poprzez edukację i aktywność turystyczno – krajoznawczą.

Uczestnicy m.in. zwiedzą Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, ZOO w Dolinie Charlotty, poprawią swoją sprawność ruchową, fizyczną, psychiczną i samodzielność. Poznają walory turystyczne, historyczne Pomorza, zwiększą swoją odporność zdrowotną poprzez ruch na świeżym powietrzu w nadmorskim mikroklimacie.

Projekt promuje Zarząd Województwa Dolnośląskiego i osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi. – Przyczyni się do upowszechniania aktywnego spędzania wolnego czasu, poza zajęciami w placówkach dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Już odliczamy dni do wyjazdu, pakujemy walizki, zabieramy dobry humor i liczymy na świetną pogodę – zapowiadają świdniczanie.

/opr. red./

Poprzedni artykułWiemy z kim i kiedy walczyć będą siatkarki Polonii Świdnica!
Następny artykułWali się zabytkowe zadaszenie na stacji Świdnica Przedmieście [FOTO]