Strona główna 0_Slider Pierwszy ruch transferowy piłkarskiej Polonii-Stali Świdnica!

Pierwszy ruch transferowy piłkarskiej Polonii-Stali Świdnica!

0

Znamy nazwisko pierwszego zawodnika, który w sezonie 2019/2020 wzmocni szeregi czwartoligowego zespołu Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. To wychowanek Górnika Wałbrzych, który w swoim piłkarskim CV ma między innymi występy w rozgrywkach II ligi.

Mowa o niespełna 27-letnim Damianie Chajewskim. Ten nominalny środkowy pomocnik swoje pierwsze kroki stawiał w Górniku Wałbrzych. W rozgrywkach II ligi debiutował w sezonie 2010/2011 w meczu przeciwko Elanie Toruń. W biało-niebieskiej ekipie grał na tym szczeblu rozgrywkowym do zakończenia sezonu 2013/2014. Później związany był z Olimpią Kowary, występującą w IV lidze. Dobra gra, liczne asysty i gole pomogły drużynie z miasta nad Jedlicą na awans do III ligi. Następnym przystankiem był austriacki ASV Kienberg/Gaming, a w ostatnim sezonie znów Górnik Wałbrzych. To był bardzo dobry okres w wykonaniu Damiana Chajewskiego. Wałbrzyszanie na zakończenie ostatniego sezonu zostali wicemistrzami ligi, wyprzedzając m.in. Dabro-Bau Polonię-Stal Świdnica. Damian Chajewski był kluczową układanką w talii trenera Jacka Fojny. Mimo, że jest środkowym pomocnikiem, to był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Wystąpił w 29 z 30 ligowych spotkań (pauza za żółte kartki w jednym meczu), strzelił 13 goli i zanotował wiele asyst oraz kluczowych podań otwierających drogę do zaliczenia trafienia.

Teraz czas na udany sezon i same dobre występy w biało-zielonych barwach – pierwszej drużynie dowodzonej przez trenera Rafała Markowskiego. Damian witamy w Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica!

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułGdzie jest Suzi? Poszukiwania trwają
Następny artykułWystarczy niedopałek papierosa. Płoną zboża [FOTO]