Strona główna 112 Kierował po narkotykach, był poszukiwany, złapano go z amfetaminą

Kierował po narkotykach, był poszukiwany, złapano go z amfetaminą

0

W ręce policjantów ze świdnickiej drogówki wpadł 36-latek, który jechał autem pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, nie był to jego jedyny problem.

26 lipca, około godziny 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy patrolujący rejon miasta zauważyli samochód osobowy marki VW Golf. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Po zatrzymaniu auta, okazało się że kierujący 36-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jest trzeźwy. – Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Ząbek.

Na tym jednak nie zakończyły się kłopoty 36-latka. – W czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością białego proszku, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 36-latek posiadał przy sobie kilkanaście porcji tego narkotyku – dodaje rzecznik KPP Świdnica. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna do odbycia ma karę pozbawiania wolności, dlatego kolejne miesiące spędzi w Zakładzie Karnym.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZabytkowa wiata na stacji Świdnica Przedmieście musi poczekać na remont
Następny artykułŻarów: remonty budynków w mieście na finiszu