Strona główna 0_Slider Kierował, mając 4,8 promila alkoholu. Były policjant stanie przed sądem

Kierował, mając 4,8 promila alkoholu. Były policjant stanie przed sądem

7

Był kompletnie pijany, gdy doprowadził do zderzenia z innym samochodem. Były już funkcjonariusz ze Świebodzic trafi przed sąd. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy oskarżyła Jarosława F. o jazdę pod wpływem alkoholu.

Zdjęcie czytelnika Swidnica24.pl

Do zdarzenia doszło 4 stycznia tego roku na ulicy Strzegomskiej w Świebodzicach. Około 18.00 zderzyły się dwa samochody. Jak się okazało, sprawcą był policjant. W samochodzie, w który wjechał, znajdował się ojciec z 6-letnią dziewczynką. Oboje zostali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Dziecko nie odniosło obrażeń, obrażenia ojca nie były poważne.

48-letni Jarosław F. feralnego wieczora był kompletnie pijany. Badania wykazały, że miał w organizmie 4,8 promila alkoholu. Chociaż byłemu policjantowi za jazdę pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do zderzenia grożą  konsekwencje karne, 48-latek nie odpowiedział dyscyplinarnie za popełniony czyn. W grudniu 2018 roku mężczyzna złożył na ręce komendanta Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy raport z prośbą o zwolnienie go ze służby – chciał przejść na emeryturę. Także w grudniu komendant na podstawie tego wniosku wydał decyzję o jego zwolnieniu z dniem 7 stycznia 2019 roku. W chwili wypadku miał się znajdować w czasie “zwolnienia od służby”.

Prokurator oskarżył Jarosława F. o kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Sprawa samego wypadku została skierowana do osobnego postępowania.

/asz/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułPo zderzeniu wpadł na drzewo