Strona główna 0_Slider Filmowcy ponownie zawitali do Świdnicy

Filmowcy ponownie zawitali do Świdnicy [FOTO]

2

W Świdnicy trwają kolejne zdjęcia do serialu „Pierwsza miłość”. Filmowcy ponownie pojawili się na terenie świdnickiego Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. W 2018 roku kręcono tam także ujęcia do filmu fabularnego „Mydło” w reżyserii dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej.

„Pierwsza miłość” emitowana jest od 4 listopada 2004 na antenie telewizji Polsat. Jest to jeden z najpopularniejszych seriali obyczajowych w Polsce. Do tej pory wyemitowano 2900 odcinków. Latem 2018 roku, w piwnicach internatu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy realizowano pierwsze zdjęcia do serialu. Producenci „Pierwszej miłości” zawitali do poprawczaka ponownie w czerwcu i lipcu 2019 roku. Kolejne sceny nagrywane mają być także w przyszłym tygodniu.

To nie jedyna produkcja realizowana na terenie świdnickiego poprawczaka. W październiku i listopadzie 2018 roku pojawili się tam filmowcy realizujący zdjęcia do filmu fabularnego „Mydło” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. W filmie grają m.in. Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Helena Englert, Magdalena Celmer, Katarzyna Wajda, Dobromir Dymecki, Anita Poddębniak czy Ryszard Kluge.

Zdjęcia poprzedziły prace adaptacyjne, które rozpoczęły się w II połowie września 2018 roku i prowadzone były przez duże ekipy budowlane. Prace zakończono w grudniu 2018 roku. Sypialnie, pokoje wychowawców, świetlice, sale nauk i hol w internacie ZPiSdN dostosowano do potrzeb filmu. Sceny kręcono w gabinecie Dyrektora i Kierownika, w kaplicy, gabinecie lekarskim, izolatki i izby chorych zaadaptowano na Izby przejściowe. Ekipa filmowa wkroczyła też do łazienek, pralni, kuchni i stołówki. Nie ominęła też naszych kazamatów czy pomieszczeń technicznych. Dniem i nocą kręcili sceny na boisku sportowym i spacerniaku – tłumaczy Zdzisław Dudek, dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOkazja czyni złodzieja
Następny artykułWystartowały siatkarskie zmagania w Witoszowie