Strona główna 0_Slider Wybuch na terenie zakładu w Żarowie

Wybuch na terenie zakładu w Żarowie [FOTO/VIDEO]

0

Dwie osoby zostały ranne w wyniku wybuchu, do którego doszło na terenie zakładu Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów”.

Zgłoszenie o eksplozji na terenie zakładu przy ulicy Hutniczej w Żarowie wpłynęło do służb o godzinie 8.53. Na miejsce skierowano 10 zastępów straży pożarnej, w tym jednostkę ratownictwa chemicznego, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policję.

Sytuacja jest opanowana, nie doszło do pożaru. Poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały ewakuowane z terenu zakładu i przekazane ratownikom medycznym – mówi Paweł Szydłowski z PSP Świdnica. – Do zdarzenia doszło podczas prac konserwacyjnych prowadzonych przy jednym z pieców znajdujących się na terenie zakładu – dodaje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Pod wpływem nagromadzonego ciśnienia miało dojść do wybuchu drzwi, które uderzyły w dwóch pracowników zakładu. Ranni zostali dwaj mężczyźni w wieku 59 i 31 lat.

Jedna osoba ma obrażenia ciężkie i została przetransportowana helikopterem do szpitala w Legnicy. Drugiego poszkodowanego pracownika, który uskarżał się na bóle w okolicach miednicy przewieziono do szpitala Latawiec w Świdnicy. Na terenie zakładu nie doszło do eksplozji pieca. Pod wpływem ciśnienia eksplodowały drzwi. Piec został nienaruszony, został zabezpieczony – wyjaśnia Katarzyna Wilk, komendant komisariatu policji w Żarowie.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOstatnie koncerty w ramach Festiwalu Schlaga
Następny artykułGmina Świdnica: pierwsze wypłaty 500+ zrealizowane