Strona główna 0_Slider „Złote rączki” dla najmłodszych pianistów

„Złote rączki” dla najmłodszych pianistów [FOTO]

0

Dziś nagroda „Złotej rączki”, w przyszłości – kto wie, może wielkie sale koncertowe? Najmłodsi pianiści zdobywali pierwsze laury w konkursie organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.

43 uczniów klas pierwszych i drugich szkół muzycznych stanęło w szranki XIV Miniaturowych Zmagań Najmłodszych Pianistów. Do czwartkowego południa odbywały się konkursowe przesłuchania, po południu podczas uroczystej gali zaprezentowali się laureaci wytypowani przez jury w składzie: Elżbieta Nawarecka, Joanna Kassie-Kościukiewicz oraz Piotr Gąsieniec.

„Złote rączki” za zajęcie I miejsca w kategorii klas I otrzymali: Maja Kordyjak z (PSM I st. Oleśnica), Liya Luo (OSM I i II st. we Wrocławiu) oraz Antonina Szpinek (PSM I i II st. Nysa). Wśród klas II najlepiej zaprezentowali się: Paweł Kozłowski (PSM I st. w Świdnicy), Izabella Lennicka (PSM I st. Głuchołazy) oraz Antoni Piotr Łuniewicz (OSM I i II st. we Wrocławiu).

Głównym założeniem „Zmagań” jest takie przygotowanie ucznia do występu estradowego, które pozwoli wszystkim uczestnikom przeżyć radość z publicznej prezentacji, uświadomić sobie na jakim etapie pianistycznego rozwoju się znajdują oraz jak pracować dalej, aby wykonywanie muzyki było radością dla nich i ich słuchaczy. Zmaganiom towarzyszą także zajęcia dodatkowe, traktowane jako nauka poprzez zabawę.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł800 lat kościoła w Gogołowie
Następny artykułProkuratura wszczyna postępowanie, obsługa czeka na podwyżki