Strona główna Wydarzenia W sobotę w Świdnicy dolnośląskie mistrzostwa z ekojazdy

W sobotę w Świdnicy dolnośląskie mistrzostwa z ekojazdy

1

 Już w sobotę, 22 czerwca rusza 9. edycja Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Zawody to rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem, połączona ze zwiedzaniem regionu. Uczestnicy muszą wykazać się spostrzegawczością, a organizator funduje im paliwo potrzebne do pokonania trasy. Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Eko-rajd tradycyjnie swoją bazę ma w Świdnicy.

Dolnośląski Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

– Choć główną ideą tych zawodów są ekonomia i ekologia, to jest to zawsze także wspaniała zabawa i dzień pełen atrakcji dla rodzin. Dlatego 9. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył także Piknik Bezpieczeństwa, który zaplanowany jest na świdnickim Rynku. W planie są m.in. symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, pokazy sportowe, fotobudka, smakołyki. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – zapewnia Robert Jagła pomysłodawca i komandor Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce i Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Każdego roku zawody organizowane wspólnie przez FRW Media Group, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz Urząd Miasta w Świdnicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mistrzów eko-jazdy, ale także rodzin z dziećmi i grup przyjaciół. Po raz drugi zawody połączone są z finałem kampanii „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, organizowanej wspólnie przez fabrykę Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, równocześnie też partnerów „Kropelki”.

Dolnośląski Rajd o Kropelce w sobotę, 22 czerwca ruszy o godz. 8:30 ze świdnickiego Rynku. Zgodnie z regulaminem, zaraz po honorowym starcie, obędzie się komisyjne tankowanie samochodów. Zaplanowano je na stacji AZAREX w Świdnicy. Stamtąd załogi wyruszą na malowniczą trasę. Wiedzie ona przez: Świebodzice, Stare Bogaczowice, Wałbrzych, Walim, Pieszyce, Bielawę, Niemczę i Dzierzoniów. Meta i rozdanie nagród o godz. 17:00 na Rynku w Świdnicy. Uczestnicy eko-rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu.

/mat. organizatora/

Poprzedni artykułMierzyli się z topowymi ekipami z Czech
Następny artykułŚmiałowicka morwa walczy o tytuł Drzewa Roku