Strona główna Sport W niedzielę Memoriał Bogdana Szymańskiego

W niedzielę Memoriał Bogdana Szymańskiego

0

Już po raz siódmy środowisko tenisistów wspomni nieżyjącego Bogdana Szymańskiego, jednego z najlepszych świdnickich zawodników i wielkiego propagatora „białego sportu”. Na kolejną edycję Jego Memoriału zapraszają Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fan Klub. Fundacja Łączy nas Football i firma JAKO.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca na kortach przy ulicy Śląskiej. Przewidziano rozegranie dwóch turniejów – singlowego – dla ośmiu najlepszych graczy aktualnego rankingu prowadzonego przez Tenis Fan Klub oraz deblowy, w którym pary wyłonione zostaną w drodze losowania. Gry rozpoczną się o godzinie 9.00, uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 11.00. Zapisy w dniu imprezy w „Kawiarence Tenisowej”.

Warto nadmienić, że przyjaciele z kortów wspomną Bogdana nie tylko samą grą. Planowana jest również wspólna wizyta uczestników turnieju na cmentarzu oraz złożenie kwiatów na grobie. Całość wydarzenia zwieńczy spotkanie przy grillu.

Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji białego sportu w Świdnicy. „Rozruszał” życie na kortach. Był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od blisko dwudziestu lat i organizatorem meczów międzymiastowych, i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym świdnickim zawodnikiem.

/OSiR Świdnica/