Strona główna 0_Slider Traugutta do przebudowy. Wodociągowcy już pracują

Traugutta do przebudowy. Wodociągowcy już pracują [FOTO]

0

Są chętni do wykonania wyczekiwanego przez kierowców remontu ulicy Traugutta. Na realizację prac zarezerwowano w budżecie miasta 2 miliony złotych. Drogowa inwestycja miałaby się zakończyć do grudnia 2019 roku.

W planach jest przebudowa całej ulicy Traugutta, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sprzymierzeńców do krzyżówki z Wałbrzyską. Zgodnie z dokumentacją projektową, jezdnia wyremontowanej ulicy będzie miała szerokość 3,5 m i przylegać będą do niej zatoki postojowe o szerokości 2,5 m. W ramach inwestycji przewidziano także prace przy sieci kanalizacyjnej, przebudowę oświetlenia drogowego oraz remont chodników.

Do ogłoszonego przez świdnicki magistrat przetargu zgłoszono dwie oferty. Jedna z nich, złożona przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane “Sta-Dar” zmieściła się w planowanym przez urzędników budżecie w wysokości 2 mln złotych. Firmy zaoferowały wykonanie przebudowy Traugutta za blisko 1 mln 989 tys. złotych i najprawdopodobniej właśnie one zostaną wybrane do realizacji inwestycji.

Prace budowlane mają być prowadzone w sposób pozwalający na utrzymanie dojazdu do posesji przy ulicy Traugutta. Ich zakończenie powinno nastąpić do 10 grudnia 2019 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński