Od ponad 40 lat w każdą niedzielę przyciąga tysiące osób, a na stoiskach można znaleźć prawdziwe skarby. Z całego Dolnego Ślaska do Świdnicy zjeżdżają osoby, handlujące monetami, znaczkami, starociami i osobliwościami.
Dzisiejszej giełdzie dopisuje pogoda, stoiska rozłożyły się obok Rynku także w Zaułku Świętokrzyskim, na ul. Łukowej i Pułaskiego. Nie brakuje liczących dziesiątki lat zabawek, starych mebli, przedmiotów codziennego użytku. Wypatrzyliśmy nawet westernowe buty!
Giełda w centrum Świdnicy organizowana jest zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca i trwa do około 13.00.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński





















![Pokazali talent i odwagę na scenie. Artyści z niepełnosprawnością nagrodzeni w Świdnicy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-konkurs-Piosenka-prosto-z-serca-2026-238x178.jpg)
![Powiększają parking przy „Latawcu”. Wkrótce ruszą prace w innych punktach miasta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Korczaka-rozbudowa-parkingu-2026.06.02-3-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Trybunalska-1-100x75.jpg)

