Strona główna Sport Jeździectwo Strzegom Horse Trials znów idzie po rekord

Strzegom Horse Trials znów idzie po rekord

0

Na hipodromie w Morawie zobaczymy wielu wybitnych sportowców, w tym siedmiu zawodników z pierwszej pięćdziesiątki aktualnego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

LOTTO Strzegom Horse Trials to największe i najwyższe rangą zawody w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w Polsce. W ciągu czterech dni turnieju reprezentanci 19 krajów będą rywalizować w ośmiu konkursach międzynarodowych na wszystkich poziomach trudności, w tym w konkursie Pucharu Narodów. Wysoka lokata w klasyfikacji całego cyklu pucharowego, to szansa na awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji.

Na arenach morawskiego hipodromu zobaczymy m.in. multimedalistę Michaela Junga z Niemiec, aktualnego i dwukrotnego mistrza olimpijskiego, Australijczyka Andrew Hoya – srebrnego medalistę olimpijskiego i trzykrotnego mistrza olimpijskiego w klasyfikacji drużynowej, belgijską amazonkę Karin Donckers – dwukrotną drużynową brązową medalistkę mistrzostw Europy, Niemkę Julię Krajewski – srebrną drużynową medalistę olimpijską oraz wielu innych utytułowanych zawodników.

W blokach startowych nie zabraknie także najlepszych polskich WKKW-istów, m.in. aktualnego mistrza Polski Pawła Spisaka oraz niedawnych zdobywców kwalifikacji olimpijskich i członków kadry: Jana Kamińskiego, Mateusza Kiempę, Mariusza Kleniuka, Joannę Pawlak i Pawła Warszawskiego.

Zawody rozpoczną się w czwartek, 27 czerwca od próby ujeżdżenia, a zwycięzców wyłonią niedzielne konkursy skoków przez przeszkody i cross.

/LKS Stragona Strzegom/

Poprzedni artykułOldboje powalczą o medale Mistrzostw Polski
Następny artykułGrafikionline.pl – Grafik Pracy