Strona główna 0_Slider Sportowych atrakcji było pod dostatkiem!

Sportowych atrakcji było pod dostatkiem! [FOTO]

0

To była niezwykle aktywna niedziela. Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już po raz trzeci w ostatnich latach odbył się Piknik Sportowy z okazji Dni Świdnicy. Aż nadto dopisała pogoda, sportowe atrakcje i frekwencja wśród najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców miasta. 

Sportowy piknik odbywał się w godzinach 13.00 – 17.00, ale emocje rozpoczęły się już około 11.00. Wtedy to na specjalnie przygotowanym ringu zlokalizowanym na bieżni głównej płyty OSiR-u rozpoczął się międzynarodowy mecz pięściarzy w kategorii juniorów pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Dwie godziny później wystartowały kolejne atrakcje przygotowane przez świdnickie kluby sportowe i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nie brakło między innymi wielkiej strefy dmuchańców dla dużych i małych, turnieju piłki nożnej plażowej, symultany szachowej na 20 szachownicach z zawodnikiem KSz Gambit Świdnica Kamilem Gałuszką, miasteczka Ale Heca, animacji dla dzieci, Miasteczka Sportowego LZS, gier i zabawy, torów przeszkód, pokazów, prezentacji klubów, stowarzyszeń sportowych, szkół, centrów aktywności ruchowej. Na scenie było można oglądać pokazy artystyczne i sportowe.

W trakcie trwania pikniku odbyło się również podsumowanie współzawodnictwa szkolnego 2018/2019 czy podsumowanie akcji Aktywni24. Aktywiści z Aktywni24 oraz wszyscy chętni podjęli niedawno i to z sukcesem próbę pobicia aż trzech rekordów Polski – jazdy na rowerze, ergometrze wioślarskim oraz biegania na bieżni mechanicznej. Były to próby na dystansie 24 godzin! Inicjatywie tradycyjnie przyświecał szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników kilometr został przemnożony przez 1 zł, a uzbierana w ten sposób kwota przekazana została na działania charytatywne. Dziś doszło do oficjalnego przekazania specjalistycznego roweru dla osób niepełnosprawnych, który trafił do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułFestyn na 4 łapy już za tydzień
Następny artykułTak się bawiła Świdnica! Znajdź się na zdjęciach!