Strona główna Kultura Sopran i organy. Koncert w Kościele Pokoju

Sopran i organy. Koncert w Kościele Pokoju

0

W piątkowy wieczór w Kościele Pokoju świdnicka publiczność wysłuchała koncertu w wykonaniu organistki Zuzanny Bator i sopranistki Dominiki Zamary. To kolejne spotkanie w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga.

Duet wykonał muzykę wokalną Haydna, Mozarta i Vivaldiego. Nie zabrakło muzyki polskiej, w programie znalazł się Magnificat „Suscepit Israel” Marcina Józefa Żebrowskiego.  Melomani usłyszeli także wirtuozowskie utwory organowe  Wielkie Preludium e-moll Nicolasa Bruhnsa i Preludium g-moll Gabriela Pierne. – Nasz duet rozpoczął działalność w zeszłym roku, podczas Koncertów Ziemi Świdnickiej. Później wystąpiłyśmy razem w Turynie i Świdnicy, w najbliższym czasie planujemy koncerty w Koniecpolu, Krakowie i Mediolanie. Dominika Zamara koncertuje intensywnie w wielu krajach, pomiędzy naszym wspólnymi występami daje koncerty w Argentynie, USA i we włoskich teatrach operowych. Tęskni jednak za Polską, tu występuje stosunkowo rzadko. Cieszę się, że nasz duet został zauważony i jesteśmy zapraszane w nowe miejsca. Wspólne koncerty to dla nas wielka przyjemność – mówi organistka i dyrektor artystyczna Festiwalu Schlaga Zuzanna Bator.

Festiwal potrwa do 12 lipca. Następne koncerty w Świdnicy: 5.07.2019, piątek, godz. 18.30, Kościół Pokoju – recital organowy – Krzysztof Karcz, 12.07.2019, piątek, godz. 18.30 duet Magdalena & Thomas Cornelius – mezzosopran i organy. Wstęp na koncerty jest wolny. Szczegóły na www.fundacjadobrejmuzyki.pl

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRywalizacja na piasku rozpoczęta [FOTO]
Następny artykułKto wygrał kosmetyki z Mydlarni u Franciszka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]