Strona główna Wydarzenia Świdnica Radosny i gwarny Dzień Dziecka w „Dwójce”

Radosny i gwarny Dzień Dziecka w „Dwójce”

1

Od rozgrywek sportowych, przez zabawy podwórkowe, po strefę relaksu z różnorakim poczęstunkiem. Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe, które odbywały się z podziałem na grupy wiekowe. Najmłodsi z oddziałów przedszkolnych brali udział w wyścigach rzędów, klasy pierwsze i drugie rozegrały mecze w dwa ognie, a czwarte z piątą w ringo. Najstarsi uczniowie, czyli klasy 7-8 zmierzyły się z gimnazjalistami w piłkę nożną i piłkę siatkową. Na wszystkich uczestników zmagań czekały puchary, słodycze i woda.

W tym samym czasie dzieci mogły bawić się w dawne gry i zabawy podwórkowe. Tutaj największą popularnością cieszyła się kręconka, guma, kapsle czy gra w klasy. – Nie brakowało chętnych do zabawy na zjeżdżalni i w zamku, czyli do szaleństwa na popularnych dmuchańcach. Po emocjach sportowych, zabawach czy grach można było odpocząć w strefie relaksu, którą przygotowała biblioteka wspólnie z seniorami. Parasole, leżaki, koce porozkładane w cieniu drzew oraz książki na wyciągnięcie ręki zapraszały do odpoczynku – opowiada Alicja Matysik, dyrektor „Dwójki”.

Na wszystkich uczestników festynu czekał poczęstunek. Można było spróbować kiełbaski z grilla, pysznych babeczek i ciast, kolorowych kanapek, galaretek czy zdrowych soków owocowo – warzywnych. – Apetyty dopisywały, a przy okazji zbieraliśmy środki dla Jagódki, która zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Tradycyjnie też można było wesprzeć Fundację Window of Life, której stoisko z oryginalnymi afrykańskimi ozdobami i pamiątkami budziło duże zainteresowanie – podkreśla Matysik.

/Szkoła Podstawowa nr 2, opr. mn/

Poprzedni artykułUstalili tożsamość i przyczynę śmierci mężczyzny wyłowionego z Bystrzycy
Następny artykułPrzetną wstęgę w parku za 19 milionów