Strona główna Wydarzenia Przyjdź i oddaj krew. We wtorek zbiórka w Żarowie

Przyjdź i oddaj krew. We wtorek zbiórka w Żarowie

0

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się we wtorek w Zespole Szkół w Żarowie. W kolejnych dniach zbiórka zawita także do Świebodzic i Świdnicy.

Powoli zbliżają się wakacje. Jest to bardzo trudny okres dla krwiodawstwa i krwiolecznictwa, ze względu na rosnącą liczbę wypadków i malejącą ilość dawców. Krwi nie da się wyprodukować, tylko człowiek może podarować ten cenny dar! Wystarczy 450 ml, by uratować aż trzy osoby – przypomina Joanna Ziejło-Augun, specjalista ds. promocji krwiodawstwa w wałbrzyskim RCKiK.

Potencjalny dawca ma wykonywany komplet badań (szczegółowy wykaz na stronie krwiodawstwo.org) i jest dokładnie przebadany przez lekarza do 6 razy w roku – podkreśla Ziejło-Augun.

Krew będzie można oddać we wtorek w Zespole Szkół w Żarowie (od godziny 9.00 do 13.00), w środę w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach (od godziny 9.00 do 13.00), a w czwartek w krwiobusie przed dworcem kolejowym Świdnica Miasto (od godziny 9.00 do 13.00).

/mn/

Poprzedni artykułDni Świebodzic 2019. Przerwany koncert Strachów na Lachy. „Było o krok od tragedii”
Następny artykułŁabędzia rodzina na zalewie Witoszówka [FOTO]