Strona główna 0_Slider Podejrzany o zabójstwo Kristiny przyznał się do winy. Policja pokazuje nagranie z...

Podejrzany o zabójstwo Kristiny przyznał się do winy. Policja pokazuje nagranie z zatrzymania [FOTO/VIDEO]

4

Zatrzymany wczoraj 22-latek przyznał się do zamordowania 10-letniej Kristiny z Mrowin. Taką informację podał w rozmowie z TVN24 rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Jak już podawaliśmy, Prokuratura Okręgowa postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Do jutra do godziny 16.00 śledczy mają czas, by złożyć do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

W zarzucie nie pojawił się wskazywany wcześniej wątek seksualny zabójstwa. Ciarka w TVN24 powiedział: miejsce odnalezienia zwłok, usytuowanie tych zwłok wskazywało, że rzeczywiście możemy mieć do czynienia z motywem seksualnym, że być może mamy do czynienia z osobą, która jest podejrzana o pedofilię. (…) Ja mogę powiedzieć tyle: to było naprawdę bardzo trudne postępowanie od początku, włącznie z samym dokonaniem zabójstwa. Tak wszystko zostało zaplanowane i przygotowane, aby i prokuratorów, i policjantów kierować na fałszywe tropy, fałszywe tory.

Mężczyzna początkowo miał nie przyznawać się do zabójstwa. – Tutaj też efekt bardzo dobrej pracy policjantów, którzy tak poprowadzili rozmowę, tak przedstawiali zebrane dowody (…), że na pewnym etapie (…) można powiedzieć, że pękł. – mówił w TVN24 insp. Ciarka.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, podejrzany o zabójstwo dziewczynki miał być studentem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Został ujęty na wrocławskich Partynicach.

Komunikat KWP we Wrocławiu:

Dolnośląscy policjanci wczoraj zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo dziecka w Mrowinach. Nad sprawą od czwartku pracowali najbardziej doświadczeni policjanci i prokuratorzy. W tym czasie śledczy sprawdzili setki informacji w tej sprawie, w tym również te otrzymywane od mieszkańców. Wczoraj zatrzymany trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia zbrodni.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo dziecka w Mrowinach. Zatrzymany mężczyzna nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Od czwartku, kiedy znaleziono ciało dziewczynki, wyjaśniając wszystkie okoliczności w tej sprawie, pracowali praktycznie bez przerwy, dzień i noc, policjanci i prokuratorzy. Do sprawy zaangażowani zostali najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policjanci ze Świdnicy oraz eksperci z KGP. Wszystkie czynności były wykonywane w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę.

Od początku do śledczych spływało wiele informacji w tej sprawie. Każda z nich była bardzo wnikliwie analizowana. Za to bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na apel. Funkcjonariusze bardzo szczegółowo weryfikowali informacje i osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem.

Zatrzymany już usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

/Źródło KWP Wrocław,TVN24, PAP, opr. red./

Nagranie z doprowadzenia 22-latka do prokuratury udostępnione przez czytelnika.

Poprzedni artykułBilans po sobotnich ulewach
Następny artykułZderzenie busa z motocyklem