Strona główna Wydarzenia Marcinowice OSP Zebrzydów najlepszy w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

OSP Zebrzydów najlepszy w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

0

W niedzielę, 23 czerwca na boisku sportowym w Strzelcach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do zaciętej rywalizacji w zawodach sportowo-pożarniczych przystąpiły młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców i dziewcząt, kobiece drużyny pożarnicze i seniorzy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Rywalizacja toczyła się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej składającej się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Zawody składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie zadania.

Wyniki zawodów strażackich:

Seniorzy

  1. OSP Zebrzydów
  2. OSP Tworzyjanów
  3. OSP Marcinowice
  4. OSP Strzelce
  5. OSP Mysłaków
  6. OSP Śmiałowice

Kobiece Drużyny Pożarnicze:

  1. OSP Zebrzydów
  2. OSP Marcinowice

Juniorzy – chłopcy 15-18 lat

  1. MDP Zebrzydów

Dzieci – dziewczęta i chłopcy 12-15 lat

  1. MDP Śmiałowice

Puchary, dyplomy oraz medale wręczyli Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Czesław Wawro. Odbyło się również przekazanie odznaczeń zasłużonym druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po zawodach odbyło się uroczyste przekazanie przez wójta gminy Marcinowice kluczyków do nowo zakupionego samochodu Mercedes, który trafił do OSP Strzelce.

/Gmina Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejowa estakada w Strzegomiu odzyska sprawność i estetykę
Następny artykułKonkurs i zaproszenie na 10. urodziny Swidnica24.pl!