Strona główna 0_Slider Od rycerskich potyczek po koronację. 680. urodziny Anny Świdnickiej

Od rycerskich potyczek po koronację. 680. urodziny Anny Świdnickiej [FOTO/VIDEO]

0

Dziesiątki rekonstruktorów ze średniowiecznych bractw rycerskich z Polski, Czech i Węgier wzięło udział w sobotnich wydarzeniach I Śląskiego Międzynarodowego Turnieju o Pierścień Anny Świdnickiej. W czerwca przypada 680. rocznica urodzin księżniczki z linii Piastów Świdnickich, czeskiej królowej i rzymskiej cesarzowej.

Zgodnie z programem uroczystości, w sobotę na terenie przy ulicy Śląskiej i al. Brzozowej można było podziwiać wioskę rzemieślników, pokazy konnicy, sztuki katowskiej, strojów historycznych, walki na miecz długi, turnieje bojowe i łucznicze, a także inscenizację oblężenia Świdnicy, zawarcia pokoju oraz wydania Anny Świdnickiej za żonę Króla Czech i koronacje jej na cesarzową w wykonaniu polskiej i czeskiej grupy teatralnej.

Atrakcji nie zabraknie także w niedzielę. Pod hasłem „Rycerze dzieciom” odbędą się takie zabawy jak: nauka strzelania z łuku, nauka walki mieczem, gry średniowieczne, rycerski tor przeszkód, nauka pisania średniowiecznego, teatrzyk kukiełkowy, warsztaty wyplatania sznurków, zajęcia z wyrabiania biżuterii i ozdób z drutu. Aktualny program dostępny jest na stronie internetowej turniejanny.pl.

Turniej przygotowało stowarzyszenie Świdnickie Bractwo Rycerskie, działające na zlecenie Urzędu Miejskiego w Świdnicy, we współpracy z Polsko – Czeskim Towarzystwem Naukowym we Wrocławiu oraz Zakonem Obroży Psa Gończego Rudenband. Zorganizowany on będzie pod egidą Kapituły Rycerstwa Polskiego.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek, pierzeja zachodnia
Następny artykułSkasowane znaki i uwięziony jerzyk. Interwencje straży miejskiej