Strona główna 0_Slider Od lipca drożej za przejazd do Wrocławia. Podwyżka o ponad 5 złotych

Od lipca drożej za przejazd do Wrocławia. Podwyżka o ponad 5 złotych

15

Od 1 lipca podróżni korzystający z usług Kolei Dolnośląskich będą musieli zapłacić 13,50 zł za przejazd do Wrocławia. Dotychczas bilet w jedną stronę kosztował 8 złotych. Podwyżek trzeba się też spodziewać na innych trasach obsługiwanych przez samorządowego przewoźnika.

Wraz z początkiem lipca Koleje Dolnośląskie wprowadzą do swojej oferty “Bilet Sowiogórski”, który zastąpi dotychczasowe oferty “Promocja Dzierżoniowska” i “Promocja Świdnicka”. – Nowa oferta zostanie rozszerzona o stacje Bolesławice Świdnickie, Krzyżowa i Mościsko Dzierżoniowskie, a także do wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia, do których docierają pociągi KD. W ofercie bilety jednorazowy “tam” 13,50 zł, jednorazowy “tam i powrót” 19,00 zł, miesięczny “tam i powrót” 269 zł – wylicza Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. Do tej pory za przejazd ze Świdnicy do Wrocławia trzeba było zapłacić 8 złotych, za podróż tam i z powrotem – 15 złotych, zaś bilet miesięczny kosztował 180 złotych.

Dla podróżnych niewielkim pocieszeniem może być fakt, że “Bilet Sowiogórski” będzie można nabyć nie tylko u obsługi pociągu i w kasach stacjonarnych, ale również w pozostałych kanałach dystrybucji KD, w tym w internecie. – Będę się upierał, że to nie jest podwyżka, ale wycofanie się z niektórych promocji. Wycofujemy się z nich m.in. z uwagi na koszty obsługi, a także małe zainteresowanie pasażerów na niektórych trasach – tłumaczy Rodak w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Od 1 lipca nowy cennik zacznie obowiązywać także na innych trasach, m.in.: Świdnica – Strzegom (5 zł zamiast 4 zł), Świdnica – Dzierżoniów (5 zł zamiast 4,50 zł), Trzebnica – Wrocław Główny (9,80 zł zamiast 7,00 zł), Trzebnica – Wrocław Nadodrze (8,20 zł zamiast 7,00 zł), Jelcz-Laskowice – Wrocław Główny (8,20 zł zamiast 7,00 zł). W kilku przypadkach będzie nieco taniej (np. Jelenia Góra-Janowice Wielkie – 4,00 zamiast 4,50 zł).

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl