Strona główna Kultura Miniaturowe zmagania najmłodszych pianistów w Świdnicy

Miniaturowe zmagania najmłodszych pianistów w Świdnicy

0

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy już po raz czternasty organizuje Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów. Jest to impreza skierowana do najmłodszych uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia. Publiczność będzie mile widziana!

Głównym założeniem „Zmagań” jest takie przygotowanie ucznia do występu estradowego, jakie pozwoli wszystkim uczestnikom przeżyć radość z publicznej prezentacji, uświadomić sobie na jakim etapie pianistycznego rozwoju się znajdują oraz jak pracować dalej, aby wykonywanie muzyki było radością dla nich i ich słuchaczy. Zmaganiom towarzyszą także zajęcia dodatkowe, traktowane jako nauka poprzez zabawę.

6 czerwca o godzinie 10.00, po uroczystym otwarciu, rozpoczną się przesłuchania uczniów klas I, zaś uczniowie klas II będą prezentować się od godziny 13.00. Wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17.00 w auli szkoły przy al. Niepodległości 11.

Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem w szkołach muzycznych całego Dolnego Śląska oraz województw sąsiednich. W każdej edycji brało udział co najmniej kilkudziesięciu uczestników, przyjeżdżających do Świdnicy z całymi rodzinami.

/PSM I stopnia w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułOd strażackiego pokazu po zabawy dla najmłodszych. Piknik rodzinny w Mrowinach [FOTO]
Następny artykułŚwidnicka młodzież w Portugalii [FOTO]