Strona główna Temat dnia Jakub A. pozostanie w areszcie. Nie odwołano się od decyzji o zatrzymaniu

Jakub A. pozostanie w areszcie. Nie odwołano się od decyzji o zatrzymaniu

0

Do świdnickiego sądu nie wpłynęło zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego Jakuba A., który jest podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin. Tym samym mężczyzna pozostanie w areszcie do 16 września. We wtorek sąd wyraził zgodę na zwolnienie mecenasa Sebastiana Kujacza z obowiązku obrony 22-latka. Zamiast tego adwokat będzie reprezentował rodzinę zmarłej dziewczynki.

Jakub A. do wtorku miał czas na złożenie zażalenia na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Świdnicki sąd odczekał dodatkowe dwa dni na wypadek listownego złożenia takiego wniosku. Jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy, do czwartku zażalenie nie wpłynęło, a tym samym decyzja o aresztowaniu się uprawomocniła.

Wyjaśniła się także kwestia adwokata 22-latka. W poniedziałek ogłoszono, że na wniosek prokuratury sąd wyznaczył mu obrońcę z urzędu. W tym samym czasie na wynajęcie własnego obrońcy zdecydowała się rodzina 22-latka. Według ustaleń „Gazety Wyborczej”, wyznaczony przez sąd mecenas Sebastian Kujacz od razu złożył wniosek o rezygnację z obowiązku, tłumacząc to względami osobistymi. – Znam rodzinę Kristiny i nie jest to dla mnie łatwa sytuacja – stwierdził w rozmowie z „Wyborczą”. We wtorek sąd zwolnił go z obowiązku obrony Jakuba A., po czym Kujacz poinformował, że został pełnomocnikiem rodziny zamordowanej 10-latki.

Przypomnijmy, 13 czerwca, około godziny 13.00 doszło do zaginięcia 10-letniej Kristiny z Mrowin. W godzinach wieczornych ciało dziecka odnaleziono w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-letni Jakub A. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRunęła na niego ściana. Pomóż Mateuszowi stanąć na nogi
Następny artykułJednogłośne absolutorium dla burmistrza Świebodzic