Strona główna 0_Slider Genialnie układa kostkę Rubika. Pomóż Adasiowi pojechać na mistrzostwa świata!

Genialnie układa kostkę Rubika. Pomóż Adasiowi pojechać na mistrzostwa świata!

4

Coraz mniej czasu pozostało do tegorocznych Mistrzostw Świata w Speedcubingu – dyscyplinie, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne – w tym 12-ścienną kostkę Megaminx na czas. Prawo startu w tych prestiżowych zawodach w Australii uzyskał 11-letni świdniczanin, Adam Chodyniecki. Wyjazd na lipcowe mistrzostwa wiążą się jednak z olbrzymimi kosztami… 

Cały czas jeszcze czynimy starania o wyjazd. Wygląda na to, że mamy spore szanse i się uda. W tym tygodniu zaakceptowano nasz projekt na portalu crowdfundingowym „polakpotrafi.pl” i potrzebujemy pomocy w promocji projektu, w rozpropagowaniu, zainteresowaniu ludzi, w dotarciu do jak największej liczby odbiorców. Być może znajdą się w Świdnicy osoby, które będą chciały mieć udział w „wysłaniu” młodego świdniczanina na mistrzostwa globu w tak wymagającej dyscyplinie i to na tak daleki kraniec świata – tłumaczy Anna Chodyniecka, mama Adasia.

W ostatnim czasie Adaś na zawodach w Górach Świętokrzyskich, dosłownie u podnóża Łysej Góry „wykręcił” swój nowy, niesamowity rekord osobisty – 7.85 sek. w kostce 3x3x3 i poprawił w sumie 14 rekordów życiowych na tych zawodach (w miasteczku o nazwie Nowa Słupia). W poprzednią niedzielę, 9 czerwca zdobył kolejny złoty medal w II edycji tegorocznej Gdańskiej Ligi Speedcubingu w kategorii wiekowej do lat 12 i jest liderem młodzieżowej grupy z 200 punktami.

Adaś nie osiada na laurach, przygotowuje się do zawodów WCA World Championship Australia 2019. Wyjazd na mistrzostwa jest wielkim marzeniem Adasia, a zakwalifikował się do nich jako najmłodszy Polak w historii. Może wystartować aż w siedmiu konkurencjach.

– Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy. Zaproponowaliśmy w projekcie ciekawe nagrody. Mam nadzieję, że przypadną do gustu ludziom i że zechcą nas wesprzeć. Z części środków będziemy chcieli zorganizować w Świdnicy oficjalne zawody WCA, jesteśmy już po pierwszych rozmowach, ale na razie nie chcę zapeszać. Mam nadzieję, ze jesienią lub troszkę później uda się nam zorganizować ciekawe wydarzenie, które zaktywizuje naszych rodzimych młodych ludzi, którzy być może w zaciszu domowym próbują układać kostki. Chcemy się troszkę aktywnie przyczynić do rozwoju życia sportowego w Świdnicy. Póki co mamy pełne ręce roboty, aby doprowadzić do wyjazdu Adasia – dodaje mama chłopca.

Link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/chlopiec-z-autyzmem-mistrzostwa-swiata?utm_source=search

/MDvR/

Poprzedni artykułSkasowane znaki i uwięziony jerzyk. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułWianki popłynęły Piławą. Noc Świętojańska w Pszennie [FOTO]