Strona główna 0_Slider Chodniki do remontu. Miasto planuje wydać 640 tysięcy

Chodniki do remontu. Miasto planuje wydać 640 tysięcy

2

Świdnicki magistrat bierze się za remont kolejnych pieszych traktów na terenie miasta. Do grudnia nową nawierzchnię mają zyskać odcinki chodników m.in. na Zarzeczu i osiedlu Zwierzynieckim. Na razie jednak trwają poszukiwania wykonawcy robót.

Prace mają zostać zrealizowane w sześciu lokalizacjach. Naprawie zostaną poddane chodniki przy ulicach: Zwierzynieckiej (304 mb), Sarniej (55 mb), Okrężnej (314 mb, odcinek między ul. Klonową a ul. Kopernika), Kopernika (104 mb, od ul. Jodłowej do ul. Kołłątaja) i Kozara-Słobódzkiego (35 mb, fragment od ulicy do wejścia do budynku numer 25), natomiast przy Willowej (ok. 42 mb) ma powstać utwardzone dojście do pobliskiego placu zabaw oraz przystanku autobusowego przy ulicy Szarych Szeregów.

W sumie prace obejmą piesze trakty o długości około 854 metrów. Koszt robót oszacowano na nieco ponad 642 tys. złotych. Jeżeli ogłoszony przez świdnicki magistrat przetarg oraz roboty budowlane nie napotkają żadnych przeciwności, odnowione chodniki powinny być gotowe najpóźniej do 10 grudnia.

Według danych przedstawionych w „Raporcie o stanie miasta Świdnica 2015”, długość chodników na obszarze miasta wynosi ogółem 1 682 kilometrów. – Zgodnie z przeprowadzonymi w 2012 roku analizami stanu nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie miasta Świdnica około 56% chodników jest w stanie bardzo dobrym, 10% dobrym, 22% zadowalającym, a 9% w stanie złym i 3% w bardzo złym – wyliczano w „Raporcie”.

Mapa lokalizacji prac (materiały przetargowe UM Świdnica)

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJeszcze dwa miesiące z remontem
Następny artykułKino letnie w Żarowie. Festiwal Different Point of View