Strona główna 0_Slider Była próba samosądu za zabójstwo 10-latki. Zarzuty za usiłowanie podpalenia domu

Była próba samosądu za zabójstwo 10-latki. Zarzuty za usiłowanie podpalenia domu

0

Świdnicka prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który 15 czerwca próbował dokonać samosądu w związku z morderstwem 10-letniej Kristiny. W stronę jednego z domów w Mrowinach, w którym miały mieszkać osoby podejrzewane o udział w zbrodni, mężczyzna rzucił koktajlem Mołotowa.

Ogień na jednej z posesji w Mrowinach pojawił się wieczorem, 15 czerwca. Na miejsce wezwano strażaków, którzy zdołali opanować pożar. Spłonęły jedynie krzewy rosnące nieopodal budynku. Już wtedy zajście łączono z zabójstwem 10-letniej Kristiny – dwaj członkowie mieszkającej tam rodziny zostali wcześniej zatrzymani w związku ze zbrodnią, jednak nie postawiono im żadnych zarzutów i zostali wypuszczeni na wolność. Po pożarze zaczęto podejrzewać, że mieszkańcy Mrowin próbowali wymierzać sprawiedliwość na własną rękę.

Nie potwierdzam informacji o próbie samosądu. Wiemy o pożarze, ale nie ma on związku ze sprawą zamordowanej dziewczynki – zapewniał Krzysztof Zaporowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Teraz okazało się, że do próby podpalenia faktycznie doszło.

Takie zdarzenie miało miejsce. Na posesję wrzucona została butelka wypełniona materiałem łatwopalnym – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. W sprawie próby samosądu wszczęto postępowanie i ustalono sprawcę, któremu postawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego mieniu, życiu lub zdrowiu wielu osób. – Mężczyzna przyznał się do winy. Wyraził żal i skruchę – dodaje Rusin. Jak tłumaczył sprawca, udzieliła mu się atmosfera chęci ukarania osoby odpowiedzialnej za dokonanie zbrodni na 10-latce.

Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała dozór policyjny i zabroniła mu zbliżania się do rodziny, którą próbował spalić.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykuł140 km/h przez Esperantystów
Następny artykułBiskup świdnicki z tytułem doktora honoris causa [FOTO]