Strona główna 0_Slider Brazylijczycy pierwszymi mistrzami beach soccera

Brazylijczycy pierwszymi mistrzami beach soccera [FOTO]

0

Była piękna gra, emocje do ostatniego pojedynku i gorący doping. Za nami pierwsze i historyczne Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w plażowej piłce nożnej. Organizatorem zawodów rozgrywanych w kategorii OPEN był Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. 

Ostatecznie na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli Brazylijczycy, choć łatwo nie było. W przedostatnim meczu turnieju szansę na wyprzedzenie Canarinhos mieli juniorzy Polonii-Stali Świdnica, ale ulegli rywalom z „Kraju kawy” 1:2. Młodym świdniczanom przypadł finalnie trzeci stopień podium. Na zakończenie były puchary, medale i wyróżnienia dla najlepszych zawodników. Królem strzelców z sześcioma trafieniami został Diney (Canarinhos II), najlepszym piłkarzem Kacper Stachurski (Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica Seniorzy – 4 gole), a najlepszym bramkarzem Marcin Naleśnik (Polonia-Stal Świdnica Mastersi).

Sportowe zmagania wystartowały chwilę po 9.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W sumie rozegrano piętnaście pełnych emocji spotkań, a gra toczyła się systemem „każdy z każdym”.

  /MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułRuszył festyn w świdnickim schronisku [FOTO]
Następny artykułUkradli trampolinę 3-latkowi. Apel o odszukanie złodziei