Strona główna 112 Złapani na jeździe bez uprawnień i z sądowym zakazem

Złapani na jeździe bez uprawnień i z sądowym zakazem

2

Policjanci zatrzymali w ostatnich dniach dwoje kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

W czwartek w godzinach porannych, na terenie gminy Strzegom, policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Fiata Cinquecento, za kierownicą którego siedział 59-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. – W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał on, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze potwierdzili tą informację w systemie policyjnym. Okazało się, że mężczyzna zlekceważył również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję starosty o cofnięciu uprawnień – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej, w środę na terenie Strzegomia do kontroli zatrzymano kierującą samochodem osobowym marki Renault. – W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 35-latka nie posiada przy sobie blankietu prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 35-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego kierowała samochodem Renault pomimo wydanej przez starostę świdnickiego decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – relacjonuje Ząbek. 35-letniej kierującej może za to grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

/KPP Świdnica, opr. mn/