Strona główna 0_Slider Zalewska i Ochojska w Parlamencie Europejskim?

Zalewska i Ochojska w Parlamencie Europejskim?

26

O 21.00 zakończyło się głosowanie do Parlamentu Europejskiego. Wyniki sondażowe, wykonane przez IPSOS na zlecenie TVN, wskazują zwycięstwo PiS nad Koalicją Europejską. Wg sondażu mandaty z Dolnego Śląska i Opolszczyzny uzyskały Janina Ochojska, liderka KW Koalicji Europejskiej i Anna Zalewska z PiS.

Sondaż przedstawiony w stacji TVN24 wykazał, że 42,4% głosów trafiło do KW Prawa i Sprawiedliwości, a 39,1% do KW Koalicji Europejskiej. Mandaty w PE będą mieli także kandydaci Wiosny (6,6%), Konfederacja (6,1%). Progu wyborczego nie przekroczyły komitety Kukiz’15 (4,1%) i Lewica Razem (1,3%). Sondażowa frekwencja to 43%. Ostateczne wyniki będą znane dopiero po podliczeniu wszystkich oddanych głosów.

Według sondaży mandaty z Dolnego śląska i Opolszczyzny uzyskają mieszkanka Świebodzic Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości, obecnie minister edukacji narodowej oraz Janina Ochojska, działaczka społeczna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, liderka listy Koalicji Europejskiej.Kandydatka KE znalazła się wg sondaży w gronie 12 osób, które uzyskały najwyższy wynik. Na Janinę Ochojską miało zagłosować ponad 293 tysiące osób.

Mandatu nie uzyska wg sondażu jedyny kandydat do PE ze Świdnicy, Szymon Chojnowski z Wiosny.

/asz/

Poprzedni artykułEurowybory 2019: Utrzymuje się wysoka frekwencja
Następny artykułDolnośląskie srebro dla ZSBE