Strona główna Temat dnia Zadbaj o swoje stopy przed latem w specjalistycznym gabinecie podologicznym

Zadbaj o swoje stopy przed latem w specjalistycznym gabinecie podologicznym

0

O zdrowie i atrakcyjny wygląd naszych stóp powinniśmy pracować cały rok, jednak w praktyce najczęściej zaczynamy o nie dbać dopiero przed sezonem letnim. Wraz z rozpoczęciem okresu noszenia odkrytego obuwia, zaczynamy poświęcać stopom więcej uwagi. Aby odpowiednio przygotować je do lata, najlepiej udać się do wykwalifikowanego podologa.

Kim jest podolog?
Podolog to osoba, która dzięki swojej wiedzy oraz umiejętnościom pomaga choremu odzyskać swobodę chodzenia i w ten sposób poprawia komfort jego życia. To specjalista, zajmujący się stopami, który wykonuje zabiegi z zachowaniem szczególnej staranności oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny.

Kiedy najlepiej udać się do podologa?
W celu profilaktycznej oceny stanu stóp, warto odwiedzać gabinet podologa raz na kilka miesięcy. Szczególnie wskazane jest to po okresie zimowym, kiedy nie poświęcamy naszym stopom zbyt wiele uwagi. Jeśli natomiast zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące zmiany w obrębie stóp, najlepiej od razu umówić się na wizytę. Im wcześniej zaczniemy terapię, tym większa szansa, że uda nam się uniknąć długotrwałego leczenia i bólu stóp.

Pedicure podologiczny a pedicure kosmetyczny
Warto zwrócić uwagę na przewagę pedicuru podologicznego nad pedicurem kosmetycznym. Ten pierwszy jest zabiegiem pielęgnacyjno-leczniczym przeznaczonym nie tylko dla zdrowych stóp, ale również dla tych, na których wystąpiły niepokojące zmiany.

Najczęściej występujące problemy u pacjentów gabinetu podologicznego to:
• wrastający paznokieć
• kurzajki i brodawki wirusowe
• sucha, pękająca skóra stóp
• modzele i zrogowacenia
• odciski
• grzybica paznokci
• stopa cukrzycowa
• utrata paznokcia
• nadpotliwość stóp.

Nie wstydź się pokazywać swoich stóp specjalistom. Podolog w swojej pracy zetknął się z wieloma różnymi przypadkami, z którymi musiał sobie poradzić. Nie odwlekaj więc wizyty i pozwól sobie pomóc.

Zachęcamy do rezerwacji wizyt w specjalistycznym gabinecie podologicznym w Centrum Urody Justyna w Świdnicy – u dyplomowanej podolog Joanny Błaszczyk. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 74 852 15 97. Sprawdź ofertę na stronie www.centrumurodyjustyna.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTraugutta doczeka się remontu
Następny artykułChcesz być zdrowa i piękna? Wiem, jak Ci pomóc