Strona główna 112 Z drogi prosto do aresztu

Z drogi prosto do aresztu

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 42-latka, który jechał autem po pijaku, a dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna uchylał się też od odbycia kary więzienia.

W poniedziałkowe południe funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolujący tereny gminy Strzegom zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Ford. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

42-latek nie posiadał przy sobie również blankietu prawa jazdy, gdyż jak się okazało ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne co mężczyzna ma na sumieniu. 42-latek bowiem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności – dodaje Ząbek. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego.

42-latek będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

/KPP Świdnica, opr. mn/