Strona główna 0_Slider Wystartowali! 24 godziny na rowerach, bieżni i ergometrze wioślarskim

Wystartowali! 24 godziny na rowerach, bieżni i ergometrze wioślarskim

0

Już po raz czwarty w Galerii Świdnickiej aktywiści z Aktywni24 oraz wszyscy chętni podjęli próbę pobicia aż trzech Rekordów Polski – jazdy na rowerze, ergometrze wioślarskim oraz biegania. Inicjatywie tradycyjnie będzie przyświecał także szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników km zostanie przemnożony przez 1 zł, a uzbieraną w ten sposób kwotę organizatorzy przekażą na działanie charytatywne.

W zeszłym roku rowerzystom udało się wykręcić aż 1416,8 km, biegacze w sumie przebiegli 296,32 km, a na ergometrze pokonano 307,91 km. Czy w tym roku uda się ustanowić nowe rekordy Świdnicy i Polski?

Organizatorzy po raz kolejny zaprosili świdniczan i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu Aktywni24 w Galerii Świdnickiej. Lista uczestników znajduje się TUTAJ. Bicie rekordów rozpoczęło się w sobotę, 11 maja o godz. 9.00. Zakończenie akcji zaplanowano 24 godziny później, na 9.00 następnego dnia.

Warto dodać, że ustanawianie nowych Rekordów Polski nie będzie jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy przedsięwzięcia. Każdy przebyty przez uczestników kilometr zostanie na koniec przemnożony przez kwotę 1 zł. Uzbierana w ten sposób suma pieniędzy zostanie przeznaczona w tym roku na zakup roweru rehabilitacyjnego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bliżej Ciebie” ze Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorami imprezy są: Galeria Świdnicka, Biuro Rekordów, Urząd Miejski w Świdnicy, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

/Oprac. AN/
/materiały organizatora/

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński i Michał Nadolski

Poprzedni artykułJechał przez wieś ponad 100 km/h
Następny artykułNowa nawierzchnia w Witoszowie