Strona główna 0_Slider Wielkie serca świdnickich uczniów. Zebrali prawie 9 tysięcy dla niewidomych

Wielkie serca świdnickich uczniów. Zebrali prawie 9 tysięcy dla niewidomych [FOTO]

0

Już po raz siódmy uczniowie świdnickich podstawówek włączyli się do charytatywnego projektu „Pan Hilary”, zorganizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową „Bliżej Dziecka”. Zebrane w ramach akcji pieniądze trafią do podopiecznych świdnickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. W tym roku ponownie pobito rekord zbiórki!

Wydarzenie ma na celu uwrażliwienie uczniów szkół podstawowych na potrzeby osób niepełnosprawnych, szczególnie niewidomych i niedowidzących. W ramach akcji odbywają się konkursy – plastyczny, recytatorski, na prezentację multimedialną, a także zawody sportowe. Najważniejsze są jednak działania charytatywne.

Cieszymy się, że w tym roku wszystkie świdnickie szkoły wzięły udział w tej nader ważnej akcji. Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat. Zbiórka została przeprowadzona na bardzo szlachetny cel – pomoc dla potrzebujących bądź pokrzywdzonych przez los – podkreślała podczas VII finału akcji dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka”, Danuta Sekuła. – W naszej szkole dzieci w takich akcjach czują się jak ryby w wodzie. Akcję charytatywną mają we krwi. Prześcigają się w pomysłach i nie ograniczają się do zbiórki gotówki. To sprawia, że rośniemy w dumę, że potrafią się dzielić i chcą pokazać swoje dobre serce.

Podczas finału akcji, oprócz wręczenia nagród i wyróżnień, zaprezentowane zostały także najwyżej ocenione prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów, a także odbyły się występy laureatów konkursu recytatorskiego. Najbardziej wyczekiwanym momentem tradycyjnie było jednak ogłoszenie wyników zbiórki – młodzi świdniczanie zebrali dokładnie 8 629 złotych i 40 groszy. Symboliczny czek na taką kwotę został przekazany przedstawicielowi świdnickiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

Statuetka „Hilary” – wręczana szkole, która zebrała najwięcej pieniędzy – w tym roku ponownie trafiła do NSP „Bliżej Dziecka”, której podopieczni przekazali na szczytny cel aż 3 300 złotych. – Mamy nadzieję, że akcja w dalszym ciągu będzie cieszyła się zainteresowaniem wszystkich świdnickich szkół podstawowych – zadeklarowała uradowana efektem zbiórki dyrektor Sekuła.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRusza przebudowa drogi. Będą utrudnienia w Boleścinie
Następny artykułMłodzi szczypiorniści rozpoczęli walkę o zwycięstwo! [FOTO]