Strona główna 0_Slider We wtorek ruszy remont Franciszkańskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

We wtorek ruszy remont Franciszkańskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

5

28 maja rozpocznie się wyczekiwana przez kierowców przebudowa ulicy Franciszkańskiej. Wartość prac to ponad 1 mln 200 tys. złotych. Ich zakończenie planowane jest do połowy października tego roku.

W pierwszej kolejności realizowany będzie odcinek od ulicy Siostrzanej do Grodzkiej. Najpierw wybudowany zostanie nowy kanał deszczowy, później roboty budowlane rozpoczną gestorzy sieci, czyli Tauron oraz Polska Spółka Gazownictwa, następnie realizowane będą prace drogowe. Ten etap powinien potrwać do końca sierpnia – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Ulice Franciszkańska oraz Grodzka będą drogami bez przejazdu. Zmianie ulegnie sposób parkowania na ulicy Grodzkiej. Na ulicy Franciszkańskiej ruch zostanie ograniczony tak, aby zapewnić dojazd dla obsługi lokali użytkowych. Urzędnicy apelują do kierowców, aby zwracali uwagę na zmiany oznakowania na skrzyżowaniach tych ulic z Zamkową i Konopnickiej

Celem inwestycji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego. Planowane jest między innymi zawężenie istniejącej jezdni do 5 metrów i tym samym poszerzenie chodników do szerokości minimum 2 metrów – zgodnie z dziś obowiązującymi normami. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, zjazdy oraz chodniki. Przebudowie ulegnie droga na całej długości, wyniesione zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Siostrzaną oraz tarcza skrzyżowania z ul. Grodzką i zjazdem w kierunku Rynku. Na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Siostrzanej parkowanie będzie realizowane równoległe do osi jezdni wzdłuż krawężnika. Natomiast na odcinku od ul. Siostrzanej do ul. Grodzkiej zaprojektowano parkowanie skośne w wydzielonej zatoce. Istniejąca ogólnospławna kanalizacja zostanie rozdzielona na kanalizację sanitarną i deszczową. Dodatkowo na całej długości powstanie kanał technologiczny, w którym umieszczone będą kable telekomunikacyjne. Sieć oświetlenia ulicznego nie będzie przebudowywana – wyjaśnia Dzwonkowska.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStraż miejska szuka pracowników
Następny artykułCzołowe zderzenie busa i osobówki pod Tworzyjanowem