Strona główna Wydarzenia Świdnica Udostępnią część Siostrzanej. Reszta do zamknięcia

Udostępnią część Siostrzanej. Reszta do zamknięcia

0

7 maja zostanie zamknięty wjazd na ulicę Siostrzaną od strony Franciszkańskiej. W zamian mieszkańcy remontowanej ulicy doczekają się przywrócenia części miejsc parkingowych, dojazd do których zostania umożliwiony od strony Bohaterów Getta.

Ze względu na wykonywane prace związane z przebudową ulicy Siostrzanej i podwórka pomiędzy tą ulicą a Rynkiem, od 7 maja zostanie zamknięty wjazd na ulicę Siostrzaną od strony ulicy Franciszkańskiej. Nie będzie także możliwości parkowania na podwórkach. W związku z tym prosimy mieszkańców o usunięcie do tego dnia samochodów z tego terenu. Wszystkie pozostawione pojazdy po 7 maja zostaną odholowane na koszt właściciela – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Dojazd do ulicy Siostrzanej będzie możliwy od strony ulicy Bohaterów Getta. Na otwartym odcinku obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Udostępnionych zostanie też około 30 miejsc parkingowych na  Siostrzanej, natomiast od 20 maja przybędzie kolejnych 20 miejsc.  To właśnie na kilkukrotne zmiany organizacji ruchu i ograniczenie powierzchni parkingowej skarżyli się wcześniej okoliczni mieszkańcy.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość i zrozumienie, realizacja inwestycji jest prowadzona z myślą o mieszkańcach Świdnicy. Prosimy o zastosowanie się do zaleceń, dzięki temu prace budowlane będą prowadzone sprawniej, co przyczyni się do terminowego oddania do użytkowania świdniczanom ulicy oraz kwartałów – dodaje Dzwonkowska.

Przebudowa ulicy Siostrzanej ma się zakończyć do 26 maja, natomiast przebudowa podwórka między Siostrzaną a Rynkiem do 30 czerwca.

mat. UM Świdnica

/opr. mn/