Strona główna 112 „Trzeźwy poranek”. Zatrzymanych pięciu nietrzeźwych kierowców

„Trzeźwy poranek”. Zatrzymanych pięciu nietrzeźwych kierowców

0

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili 6 maja działania pn.„Trzeźwy poranek”. W ręce funkcjonariuszy w ciągu 4 godzin akcji wpadło pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę samochodu mimo wcześniejszego spożycia alkoholu.


Pomiędzy godziną 5 a 9 na terenie Świdnicy i gmina Świdnica policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Pięcioro z blisko 250 przebadanych uczestników ruchu drogowego jechało swoimi samochodami po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Świdniccy policjanci informują i ostrzegają, że tego rodzaju działania będą cyklicznie kontynuowane, a wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami.

Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za tego typu czyn, zgodnie z nowelizacją przepisów grozi też oprócz zatrzymania prawa jazdy, bardzo wysoka kara finansowa.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułDlaczego służbowe auta magistratu nie promują miasta?
Następny artykułOcalić od zapomnienia. Nowy projekt w Pałacu Morawa