Strona główna 0_Slider Starocie na świdnickim Rynku

Starocie na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]

0

Jak w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca handlarze i miłośnicy rzeczy niezwykłych opanowali centrum Świdnicy. Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości potrwa do wczesnych godzin popołudniowych.

Giełda Staroci w Świdnicy funkcjonuje już od ponad 40 lat, a od ćwierćwiecza odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W tym czasie świdnicki Rynek i okalające go ulice zmieniają się w miejsce spotkań kolekcjonerów przeróżnych rozmaitości.

Dziś handlarze z całego Dolnego Śląska postanowili rozłożyć się w Rynku oraz na placu przy ulicy Różanej, a także na ulicach: Łukowej, Pułaskiego, Grodzkiej i Kotlarskiej. Prócz płyt winylowych, aparatów marki Zenit, starych lamp czy taśm szpulowych na kupców czekały niespotykane pocztówki, drogocenne monety, antyczne meble, biżuteria oraz dzieła sztuki sięgające swoją historią nawet XVIII wieku. Na zainteresowanych czekały także ciekawe militaria, prócz stoiska z wojskowymi ubraniami, można było znaleźć szable, pistolety, a także kusze i sztylety z wcześniejszego stulecia.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMajowy weekend na finiszu. Wzmożone patrole policji
Następny artykułBańkowa zabawa nad zalewem! [FOTO/VIDEO]