Strona główna 0_Slider Sprawca kradzieży rajdowego auta złapany w Świebodzicach

Sprawca kradzieży rajdowego auta złapany w Świebodzicach [FOTO/VIDEO]

0

W ręce policjantów z Wałbrzycha wpadł 22-latek odpowiedzialny m.in. za kradzież 8 samochodów, w tym odzyskanego kilka tygodni temu samochodu rajdowego o wartości 1 miliona złotych.

Przypomnijmy, w nocy z 28 na 29 kwietnia spod hotelu w Marcinowicach został skradziony Ford Fiesta R5, którym Jarosław Kołtun oraz Ireneusz Pleskot wywalczyli 6. miejsce w Rajdzie Świdnickim-Krause, wraz z lawetą służącą do przewozu auta. Rajdowcy poprosili o pomoc w poszukiwaniach, a dla znalazcy przewidziano nagrodę w wysokości 20 tys. złotych.

Wieczorem 29 kwietnia, dzięki szeroko zakrojonej akcji udało się odzyskać samochód, który odnalazł się na terenie Boguszowa-Gorc. Jak zaznaczał pilot rajdowy Ireneusz Pleskot, w poszukiwaniach rajdówki pomogli kibice. Na miejscu zjawiła się także policja. – Wałbrzyscy policjanci odzyskali pojazd i zabezpieczyli go do celów procesowych. Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży – wyjaśniał Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

16 maja w godzinach przedpołudniowych w Świebodzicach doszło do zatrzymania 22-latka, na co dzień mieszkającego na terenie Niemiec, którego podejrzewano o dokonanie kradzieży. – Podczas czynności procesowych funkcjonariusze kryminalni udowodnili mężczyźnie dokonanie w ostatnich miesiącach kradzieży na terenie Dolnego Śląska oraz Niemiec 6 pojazdów, w tym kradzieży samochodu rajdowego o wartości miliona złotych w miejscowości Marcinowice, 8 kompletów kluczyków samochodowych, przyczepy wraz z narzędziami i elektronarzędziami, a także lawety. Łączna wartość strat oszacowana została we wszystkich przypadkach na kwotę blisko 1 miliona 278 tysięcy złotych – wylicza rzecznik wałbrzyskiej policji.

Przy okazji ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej, dlatego został on przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafił następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy 1 rok i 3 miesiące za kradzież z włamaniem. Za kolejne popełnione przestępstwa 22-latkowi grozi dodatkowo 10 lat pozbawienia wolności.

/mn/

mat. KMP Świdnica