Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Spotkanie z mistrzami w Lutomi Dolnej

Spotkanie z mistrzami w Lutomi Dolnej [FOTO]

0

W Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej została podsumowana akcja „Doskonałe Mleko w Szkole”, realizowana wśród dzieci gminnych szkół podstawowych w ramach programów Agencji Rynku Rolnego „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”. Tegoroczny finał zorganizowany było pod hasłem: „Spotkanie z Mistrzami” i miał na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Ideą Programu „Doskonałe Mleko w Szkole” jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na w mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych jest dotowane. Głównym celem jest dbanie o zdrowie dzieci i młodzieży oraz edukacja z zakresu żywienia.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz pokazu  taekwondo  zawodnika ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

W drugiej części spotkania dzieci miały okazję poznać mistrzów, których powitała dyrektor szkoły- Elżbieta Dolińska: Józefa Łuaszczka – pierwszego Polaka, który został mistrzem świata w biegach narciarskich z Lahti, trenera TS Wisła Zakopane Józefa Jarząbka, Andrzeja Szczechowicza i Dawida Jarząbka- zawodników kadry narodowej w kombinacji norweskiej oraz Michała Jarosza – młodego skoczka z Wisły.

Uczniowie poznali historię życia i trudną drogę do sukcesów sportowych, zachęcając dzieci do systematycznego udziału w zajęciach wychowania fizycznego, uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Zaproszeni zawodnicy zaprezentowali przykładowe ćwiczenia wykonywane przed zawodami, a także sprawdzili wiedzę oraz sprawność fizyczną uczniów z naszej gminy, nagradzając ich upominkami sportowymi, m.in. piłkami oraz pamiątkowymi koszulkami.

Podsumowaniem spotkania było przeprowadzenie quizu wiedzy poświęconemu zdrowemu trybowi życia, którzy w ocenie gości uczniowie zdali celująco.

/UG Świdnica, opr. red./
Zdjęcia UG

Poprzedni artykułSpłonął samochód [FOTO]
Następny artykułBłąd okołoporodowy – ile można wygrać? Wyroki sądów